در 12ام بهمن, 1400 منتشر شد

5 ترفند واتس اپ که باید بدانید !

پیام رسان واتس اپ (WhatsApp) یک اپلیکیشن پرکاربرد است که […]

پیام رسان واتس اپ (WhatsApp) یک اپلیکیشن پرکاربرد است که بعد از فیلتر شدن تلگرام محبوبت بیشتری نزد ایرانیان کسب کرد. به مرور کاربران در تلاش بودند تا ترفندهای مختلف اپلیکیشن واتس اپ را شناسایی کنند تا بهره وری بیشتری از آن بدست آورند.
در این مقاله از وبلاگ کاوان قصد داریم به معرفی 5 ترفند کاربردی واتس اپ بپردازیم.

پیام رسان واتس اپ

  • فرستادن پبام به خود در واتس اپ

یکی از امکانات کاربردی تلگرام قابلیت ذخیره پیام‌ها در صفحه‌ای شخصی می‌باشد که تحت عنوان Saved Message وجود دارد اما در واتس اپ همچین امکانی قرار نگرفته. برای اینکه بتوانید فضایی در جهت ذخیره  پیام‌ها در واتس اپ ایجاد کنید لازم است تا یک گروه تشکیل داده و طبق مراحل زیر عمل کنید:
از منو بالا سمت راست روی سه نقطه کلیک کرده و گزینه New Group را انتخاب کنید.

فرستادن پبام به خود در واتس اپ

یک نفر از دوستان خود را اضافه کنید، اسم و عکس دلخواهتان را انتخاب کرده و در انتها تیک را بزنید. در انتها برای اینکه فقط خودتان داخل گروه بمانید در صفحه چت روی Group Info کلیک کرده و شخص مورد نظرتان را از گروه حذف کنید.

فرستادن پبام به خود در واتس اپ

  • تغییر فونت واتس اپ

یکی از امکانات واتس اپ که بسیاری از کاربران با آن آشنا نیستند، تغییر فونت و استفاده از قابلیت‌‌هایی همچون بولد (Bold) و ایتالیک (Italic) می‌باشد. برای بولد کردن هر کلمه یا جمله کافیست ابتدا و انتهای آن یک ستاره (*) قرار دهید. به عنوان مثال برای بولد نوشتن کلمه “سلام” باید آن را به شکل *سلام* نوشت.
برای ایتالیک کردن پیام یا کلمه باید در ابتدا و انتهای پیام خود از آندرلاین (_) استفاده کنید. برای خط کشیدن (Strikethrough)  بر روی پیام‌ها نیز می‌توانید در ابتدا و انتهای پیام‌هایتان از (~) استفاده کنید.

  • عدم نمایش تیک دوم واتس اپ

به جز ورود به تنظیمات واتس اپ جهت عدم نمایش تیک آبی خوانده شدن پیام، روش دیگری جهت خواندن پیام‌ها بدون فهمیدن مخاطب وجود دارد. ابتدا به قسمت تنظیمات رفته و وارد بخش Application شوید و برنامه واتس اپ را پیدا کنید. روی گزینه Force Stop کلیک کنید. از بخش منو موبایل را در حالت Airplane Mode قرار دهید. حال وارد برنامه شده و پیام مد نظرتان را مطالعه کنید.

  • خواندن پیام حذف شده واتس اپ

حتما برایتان پیش آمده که شخصی پیامی را ارسال کرده و پس از مدتی آن را پاک کند. برای خواندن پیام‌های حذف شده در واتساپ می‌توانید برنامه Notification History را دانلود کنید. این برنامه به صورت خودکار پیام‌های حذف شده توسط فرستنده را در گوشی شما ذخیره می‌کند.

  • استفاده از واتس اپ در کامپیوتر بدون نیاز به اتصال موبایل به اینترنت

یکی از قابلیت‌های کاربردی هر پیام‌رسانی امکان استفاده از حساب کاربری در دستگاه‌های مختلف است. قابلیتی که تلگرام هم آن را ارائه می‌کند. این ویژگی در واتساپ نیز وجود دارد اما با یک شرط آزاردهنده. برای آن که بتوانید از این قابلیت استفاده کنید، گوشی شما حتما باید به صورت مداوم به اینترنت متصل باشد.
حالا با کمک یک ترفند جدید واتساپ دیگر لزومی به آنلاین بودن گوشی نیست. با بروزرسانی اخیر واتساپ در اندروید و iOS، کاربران می‌توانند بدون نیاز به اتصال گوشی به اینترنت در 4 دستگاه دیگر نیز از واتساپ استفاده و پیام ارسال کنند. البته این ویژگی هنوز در مرحله بتا قرار دارد و شما باید به صورت داوطلبانه از آن استفاده کنید.
پس از اینکه این ویژگی را فعال کردید تا 14 روز پس از اتصال گوشی به اینترنت می‌توانید در سایر پلتفرم‌ها از حساب واتساپ خود پیام ارسال و دریافت کنید. البته هنوز هم محدودیت‌هایی وجود دارد. کاربران iOS نمی‌توانند بدون اتصال گوشی به اینترنت، در سایر پلتفرم‌ها پیام خود را حذف کنند. محدودیت بعدی این است که این ویژگی هنوز با تبلت یا یک گوشی دوم کار نمی‌کند.
برای فعال کردن این قابلیت، از صفحه اول واتساپ، سه‌نقطه بالای سمت راست صفحه را لمس و گزینه Linked devices را انتخاب کنید. سپس از وسط صفحه گزینه Multi-device beta را لمس کنید.

تغییر فونت واتس اپ

در ادامه روی گزینه Join Beta کلیک کنید

استفاده از واتس اپ در کامپیوتر بدون نیاز به اتصال موبایل به اینترنت

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه