در 23ام شهریور, 1401 منتشر شد

چرا خدمات پس از فروش بسیار مهم هست….؟

خدمات پس از فروش و توجه به آن یکی از المان های رضایت و حفظ مشتری می باشد. اگرچه بهبود تجربه پیش از فروش سود آورتر است ولیکن پشتیبانی از مشتریانی که قبلا محصول را خریداری کرده اند توسط شرکت باعث رونق مضاعف برند میشود. طبق آمار 96درصد از مصرف کنندگان در صورت دریافت خدمات ضعیف برند را ترک خواهند کرد لذا با ارائه خدمات  مناسب به مشتریان درکنار حفظ مشتری، مردم را به خرید مجدد تشویق میکند و نهایتا برند میتواند مشتریان وفادار بیشتری به دست آورد.

وجود خدمات پس از فروش توانمند برای تقویت پایگاه مشتری ضروری میباشد. مشتریان خوشحال می توانند یک برند را به دوستان خود معرفی کنند از آنجایی که یک تجربه عالی پس از فروش بر تصویر برند تاثیرمثبت میگذارد و نه تنها میتواند از کاهش مشتریان جلوگیری کند ، بالعکس باعث افزایش تعداد مشتریان می گردد. مشتریان راضی با ارزش ترین دارایی یک شرکت محسوب میشوند.

محصول با کیفیت مشتری را راضی نگه میدارد ، خدمات پس از فروش توانمند مشتری را وفادار نگه میدارد.

چهار متد برای خدمات پس از فروش موثر:

گارانتی کاوان کالا
  • تخفیف به مشتریان:تخفیف تاثیر بسزایی در کیفیت خدمات پس از فروش دارد. مشتریان با دریافت تخفیف متوجه توجه و ارزش خودشان در شرکت میشوند.

  • از پشتیبانی مشتری اطمینان حاصل کنید: شما همیشه باید با مشتریان در ارتباط باشید. لزوم استفاده کردن از کانال های ارتباطی متفاوت با مشتریان برای دریافت نظرات و انتقادات باعث ایجاد ارتباط مستحکم بین مشتریان و شرکت میشود.

  • دریافت بازخورد از مشتریان: بعد از خرید درمورد تجربه مشتریان درباره کیفیت محصول و خدمات پس از فروش سوال کنید. از این طریق شما میتوانید به ارزیابی مناسبی از میزان رضایت مشتریان دست یابید.

  •  ارسال محتوای مرتبط: با ارسال محتوای مرتبط با محصول از طریق ایمیل یا پیامک برای مشتریان ارزش آفرینی کنید. با این روش میتوانید تمامی محصولات و خدمات جدید خود را به مشتریان معرفی نموده و ارزشمندی مشتریان را به همگان نمایش دهید.

نمونه ای از خدمات پس از فروش خوب:

Apple Support

یکی از دلایلی که باعث میشود اپل بهترین گزینه برای تعداد زیادی از مشتریان در سراسر جهان باقی بماند، خط و مشی گارانتی آنها است که در سیستم رسمی پشتیبانی Apple care گنجانده شده است.هنگامی که مشتری یک آیفون خریداری میکند، این شرکت بطور خودکار خدمات گارانتی رایگان را برای 12 ماه آینده به آنها ارائه میدهد و قطعات ایراد دار را تعمیر و تعویض میکند. و این تمام ماجرا نیست، اپل حتی به مشتریان اجازه می دهد تا قبل از پایان اولین دوره گارانتی، گارانتی تمدید شده را خریداری کنند و آن را حفظ کنند.

سیاست کاوان سرویس در ارتباط با مشتریان برای پایه احترام متقابل استوار میباشد.. مشتریان بعد از خرید محصولات پرووان در بازه گارانتی مشخص برای محصولات خدمات پس از فروش مشمول تعویض و تعمیر محصولات میشوند که کمتر در گذشته در بازار های مشابه تجربه کرده اند. واین مهم باعث افزایش سهم پرووان از بازار محصولات و تجهیزات الکترونیکی میشود.

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه