در 25ام اردیبهشت, 1400 منتشر شد

عوامل تعیین کننده قیمت پاوربانک

حتما برایتان اتفاق افتاده که حین خرید پاوربانک، فروشنده امکانات […]

حتما برایتان اتفاق افتاده که حین خرید پاوربانک، فروشنده امکانات و فاکتورهایی را به شما بگوید که ندانید کدام یک از آن‌ها ارزش افزوده بیشتری برای قیمت پاوربانک شما ایجاد می‌کنند.

در این مقاله وبلاگ کاوان قصد داریم درباره موارد کلیدی در قیمت پاوربانک صحبت کنیم.

موارد تاثیرگذار در قیمت پاوربانک

موارد ذیل در قیمت پاوربانک تاثیرگذار هستند:

  1. امنیت
  2. ظرفیت
  3. کیفیت ساختاری
  4. امکانات شیوه‌های اتصال
  5. نشانگر میزان شارژ
  6. نام برند
  7. آمپر خروجی مناسب
  8. کابل‌های اتصال

در ادامه تمامی این موارد را توضیح می‌دهیم.

1- کیفیت و امنیت بالای باتری لییتیم پلیمر، عاملی اساسی در قیمت پاوربانک

امنیت یکی از موارد اصلی قابل توجه هنگام خرید لوازم جانبی موبایل است. بسیاری از کاربران، موبایل‌های هوشمند خود را هنگام شب شارژ می‌کند. سلول‌های بی‌کیفیت باتری پاوربانک امکان دارد در اثر شارژ و کارکرد بیش از حد منفجر شود و نه تنها خود پاوربانک آسیب ببیند بلکه ضررهای دیگر همچون آسیب به سلامتی به دلیل انتشار کربن داشته باشد.

بنابراین توصیه می‌شود نسبت به خرید پاوربانکی اقدام کنید که سطح کیفی و ایمنی باتری لیتیم پلیمر آن بالا باشد. یک پاوربانک خوب احتمال انفجار در اثر نوسانات ولتاژ و آسیب‌های زیستی را کاهش می‌دهد. بسیاری از پاوربانک‌ها قطعه محافظت الکتریکی داخلی دارند تا از پاوربانک در قبال نوسانات جریان حفاظت کند. این مورد امکان دارد کمی در قیمت پاوربانک تاثیرگذار باشد ولی جزو امکانات باارزش است.

2- ظرفیت باتری، افزایش  قیمت پاوربانک متناسب با ظرفیت باتری آن

هنگام خرید پاوربانک، ضروری است نسبت به خرید کالایی اقدام شود که ظرفیت باتری آن دو برابر باتری دستگاه هوشمندتان باشد. ظرفیت باتری با واحد میلی آمپر ساعت (mAh) اندازه گیری می‌شود. هرچقدر این عدد بالاتر باشد، باتری پاوربانک ظرفیت بالاتری دارد. زمان خرید پاوربانک دقت داشته باشید که اگر ظرفیت آن کمتر از ظرفیت باتری دستگاه هوشمندتان باشد، نمی‌توانید نسبت به شارژ کامل دستگاهتان اقدام کنید.

پس بنابراین توصیه می‌شود که به عنوان مثال زمانی که باتری دستگاه شما 1500 میلی آمپر ساعت است، سراغ خرید پاوربانکی بروید که ظرفیت باتری آن دو یا سه برابر است.

3- میزان بازدهی باتری، افزاینده قیمت پاوربانک

یکی دیگر از موراد تاثیرگذار در قیمت پاوربانک کیفیت ساختاری است. اینجا منظور از کیفیت ساختاری میزان بازدهی هنگام شارژ است، یعنی یک پاوربانک چقدر دقیق و سریع می‌تواند دستگاه شما را شارژ کند.

یک پاوربانک نامرغوب در شارژدهی، می‌تواند باعث آسیب به دستگاهتان شود.

4- شیوه‌های اتصال، هرچقدر بیشتر و باکیفیت‌تر باشند قیمت پاوربانک را افزایش می‌دهند

انعطاف پذیری در شارژ یکی از نکات کلیدی حین خرید پاوربانک است. پاوربانک باید قادر باشد تا چند دستگاه را به صورت هم‌زمان شارژ کند. در بازار پاوربانک‌های زیادی وجود دارند که از پورت‌های متعدد با تکنولوژی‌های به روز پشتیبانی می‌کنند. قبلا درباره تکنولوژی‌های به کار رفته در پورت‌های شارژ در مقاله “راهنمای خرید پاوربانک” توضیحات جامعی ارائه داده‌ایم.

بسیار مهم است که پورت‌های خروجی با ولتاژها و شدت جریان‌های متنوعی باشند تا بتوانید نسبت به شارژ موبایل، تبلت، دوربین و دیگر دستگاه‌های هوشمند اقدام کنید.

5- نشانگر میزان شارژ، عاملی تاثیرگذار در قیمت پاوربانک

نشانگر میزان شارژ در پاوربانک می‌تواند شما را آگاه کند که چه زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید و چه زمانی باید نسبت به شارژ آن اقدام کنید. این نشانگرها با دو نوع چراغ LED و صفحه LCD در بازار موجود هستند.

صفحه LCD به صورت درصدی میزان شارژ را نشان می‌دهد و تاثیر بیشتری در قیمت پاوربانک دارد. از طرفی چراغ LED با تعدادی نور میزان شارژ را نشان می‌دهد و خیلی دقیق قابل شناسایی نیست.

شما بنا به سلیقه شخصی خودتان می‌توانید نسبت به خرید پاوربانک با هرکدام از این امکانات اقدام کنید.

6- نام تجاری و شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش، تعیین کننده قیمت پاوربانک و تضمینی بر میزان کیفیت آن

زمانی که قصد خرید پاوربانک دارید بهتر است سراغ برندهایی بروید که معتبر بوده و بیشتر شناخته شده هستند. خرید یک پاوربانک با برند معتبر احتمال اینکه از پورت‌هایی با تکنولوژی به روزتر و محافظ داخلی بهره ببرد بیشتر است.

پاوربانک‌های بسیار زیادی در بازار هستند که طرفیت باتری بالا و با قیمت بسیار پایین ارائه می‌دهند. شما نباید به قیمت پاوربانک ها توجه داشته باشید بلکه باید توجه کنید که می‎خواهید دستگاه‌های ارزشمندتان را به آن‌ها متصل کنید.

قبل از خرید این پاوربانک‌ها باید توجه داشته باشید که آیا می‌توانید ریسک آسیب دیدن دستگاه‌هایتان را بپذیرید؟

7- میزان آمپر، کارایی برای شارژ دستگاه‌های متنوع 

بسیار مهم است که میزان آمپر را در قبال خرید پاوربانک درک کنید. عموما دستگاه شما میزان آمپری را دریافت می‌کند که به آن نیاز دارد. به عنوان مثال اگر آمپر ورودی دستگاه شما معادل 2.1 A است، لازم است تا پاوربانک نیز شدت جریان خروجی معادل 2.1 A و یا بیشتر را پشتیبانی کند. اگر پاوربانک شدت جریان خروجی بیشتر از 2.1 A را پشتیبانی کند، مهم نیست اگر دستگاهتان معادل و یا کمتر از آن را پشتیبانی می‌کند.

از طرفی اگر پاوربانک مثلا 1 آمپر شدت جریان خروجی ارائه دهد، دستگاه شما شارژ نمی‌شود و یا با سرعت پایین‌تری شارژ می‌شود. به هرحال، بسیار مهم است که شدت جریان خروجی پاوربانک با دستگاه مورد نظر شما هم‌خوانی داشته باشد.

مهم نیست که پاوربانک توانایی ارائه شدت جریان بیشتری را داشته باشد، دستگاه شما به اندازه‌ای که لازم است از آن دریافت می‌کند، اما شدت شدت جریان کمتر از حد نیاز دستگاهتان، می‌تواند به آن آسیب بزند.

8- کابل‌های اتصال، جزو اقلام همراه که تاثیر کم در قیمت و تفاوت بالا در کیفیت شارژ ایجاد می‌کند

کیفیت کابل در تعداد دفعاتی که می‌توانید از طریق پاوربانک نسبت به شارژ دستگاهتان اقدام کنید تاثیر بسزایی دارد. هم‌چنین کیفیت مناسب کابل می‌تواند از دستگاه شما در قبال تغییرات نوسان الکتریکی و داغ شدن بیش از حد محافظت کند.

پس حتما مطمئن شوید که همراه پاوربانک یک کابل مرغوب هم به شما ارائه می‌شود و فقط از آن برای شارژ دستگاهتان استفاده کنید.

نتیجه گیری

میزان هزینه پرداختی حین خرید پاوربانک برای شما امری اختیاری است، اما قبل از هرچیزی دقت داشته باشید که خرید پاوربانک با استانداردهای مناسب‌تر، حتی اگر قیمت بالاتری داشته باشند، هزینه اضافی نیست و نوعی سرمایه‌گذاری برای حفظ سلامت و بازدهی دستگاهتان است.

پس حتما هنگام مراجعه به فروشگاه نسبت به امکانات و استانداردهای خرید پاوربانک آگاه شوید.

دسته‌بندی: مقالات تخصصیبرچسب‌ها:

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه