در 25ام تیر, 1402 منتشر شد

معرفی هولدر موبایل پرووان

استند گوشی یا هولدر موبایل (Cell phone Car Mount) وسیله ای است که بدون استفاده از دست می تواند تلفن همراه را در موقعیت ثابتی قرار دهد هولدر گوشی در کنار محافظ صفحه نمایش و قاب گوشی، به عنوان وسیله ای برای حفاظت از تلفن همراه به شمار می رود و از آسیب هایی نظیر افتادن و ضربه خوردن گوشی جلوگیری می کند..  از این ابزار بسیار کاربردی می توان در منزل، محیط کار، و هنگام رانندگی در خودرو استفاده نمود.

با استفاده از پایه نگهدارنده گوشی تلفن همراه می توانید گوشی را در زوایای مختلف تنظیم نمایید. هولدر ها انواع مختلفی دارند و هر شخص با توجه به نیاز و محیطی که قرار است از پایه نگهدارنده استفاده کند، استند مورد نیاز خود را خریداری می نماید.

از بارزترین کاربرد هولدر موبایل می توان به استفاده در خودرو برای نگه داشتن گوشی موبایل اشاره نمود، با توجه به اینکه گوشی های هوشمند دارای امکاناتی از قبیل مکان یابی می باشند این وسیله ابزار بسیار مناسبی برای نگه داشتن گوشی می باشد تا اینکه راننده با خیال راحت بدون استفاده از دست به گوشی خود تسلط داشته باشد.

البته لازم به ذکر است با استفاده از این ابزار از خطر تصادف هنگام استفاده از گوشی در خودرو و حین رانندگی به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

مزایای استفاده از هولدر گوشی

 • گوشی موبایل را از هرگونه آسیب و ضربه فیزیکی محافظت می کند
 • باعث می شود گوشی موبایل به جاهای خطرناکی مانند زیر پدال ها لیز نخورد
 • دسترسی موبایل آسان تر و سریع تر به گوشی .
 • بهترین وسیله برای استفاده از گوشی در هنگام رانندگی و موتور سواری
 • در هنگام تدریس یا آموختن در کلاس های آنلاین استفاده از یک هولدر می تواند گوشی موبایل را در بهترین زاویه ممکن قرار دهد و از فشار مضاعف به روی مهره های کمر و گردن جلوگیری می‌کند.

انواع هولدر موبایل

 

هولدر موبایل مخصوص خودرو

هولدر موبایل (دریچه کولری) گیره ای

این نوع هولدرها با استفاده از گیره های نصبی، بر روی تیغه های کانال کولر خودرو نصب می شوند و معمولاً برای کولرهای مربعی و مستطیل شکل و مشبک مناسب تر هستند.

موقعیت کناری این نگهدارنده ها باعث می شود تا دید شما هنگام رانندگی به هیچ وجه با اختلال روبرو نشود. البته نصب کردن این هولدرها بر روی کانال می تواند برای زمانی که کولر یا بخاری ماشین شما روشن است و حرارت یا سرما به گوشی منتقل می شود.

البته معمولا ما فضای داخل خودرو را گرو یا خنک میکنیم و از برخورد باد گرم یا سرد به صورت و بدنمان اجتناب میکنیم. با این حساب میتوانیم درجه ای که گوشی بر روی آن نصب شده را ببندیم و از سایر دریچه ها استفاده کنیم.

هولدر موتور سیکلت و دوچرخه

 

در هنگام موتور سواری استفاده از موبایل بسیار سخت و خطرناک است. استفاده از یک هولدر مناسب می تواند تا حدودی به شما اجازه دهد اعلان های مهم را ببینید یا از نقشه استفاده کنید .

هولدر های موبایلی که مختص موتور سواران است حتما باید از ۴ طرف گوشی را نگه دارند تا جریان باد یا ضربه های کوچک احتمالی منجر به سقوط گوشی نشود. همچنین در صورتی که هولدر شما مجهز به کاور باشد محافظت دستگاه در برابر قطرات آب باران تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد.

 

نگهدارنده موبایل مکنده ای

 

محل نصب این هولدرها معمولاً به دو صورت روی داشبورد یا شیشه جلو راننده است و اتصال آن ها از طریق   Suction cupیا چسبنده های مکنده ای تنظیم می شود. نکته ی مهم در این نوع، اطمینان از کیفیت   ساکشن کاپ ها می باشد چرا که قدرت این مکنده ها بعد از مدتی کم می شود و دیگر بر روی سطوح باقی نمی مانند.

هولدر مغناطیسی گوشی موبایل

 

اگر از گیره، چسب و مکنده بگذریم، به هولدرهایی میرسیم که با قابلیت مغناطیسی خود، گوشی شما را محکم سر جای خود قرار می دهند. هولدر های مغناطیسی می توانند هم بر روی شیشه نصب شوند و هم بر روی دریچه کولر.

تنها تفاوت هولدر های مغناطیسی با هولدر های گیره ای، استفاده سریع و آسان از گوشی در زمان برداشتن و قرار دادن بر روی هولدر است.

آیا استفاده از مگنت(آهنربا) برای گوشی مضر است؟

 

خاصیت مغناطیسی این پایه های نگهدارنده به دلیل شدت پایین، هیچ خطری ندارد و شما میتوان با خیال راحت از آن ها استفاده کرد.

نکته ای که باید در مورد هولدرهای مغناطیسی بدانید این است که حتماً از قوی بودن مگنت استفاده شده در آن ها مطمئن باشید چرا که قدرت پایین مگنت باعث می شود با عبور از یک دست انداز، گوشی از هولدر جدا شده و به گوشی صدمه بزند.

   در معرفی هولدرها سه نکته اساسی را باید بررسی کنید که اهمیت بسیار بالایی دارند.

 • هولدر موبایل را بر اساس اندازه گوشی انتخاب کنید که به سادگی و بدون اینکه باعث شکسته شدن هولدر شود بتوانید از آن استفاده کنید.
 • هولدر موبایل با روکش نرم انتخاب کنید تا از خط و خش انداختن روی گوشی شما جلوگیری شود.
 • کدام ویژگی هولدر برای شما مهم تر است؟

 

در معرفی هولدرها و در مقایسه ی کیفیت آنها ،عوامل مهمی تاثیر گذارند که عبارتند از :

 • جنس هولدر

هولدرها در جنس‌های مختلفی مانند پلاستیکPP و PVC فشرده تولید می‌شوند. به دلیل اینکه نوع پلاستیکی آن حالت شکنندگی دارد ممکن است بشکند. اما نوع pvc و سایر انواع نگه دارنده موبایل از مقاومت و تحمل فشار بالایی برخوردار هستند. هنگام خرید پیش از هر چیز به جنس استفاده شده در بخش‌های هولدر دقت کنید.در اکثر هولدرهای پرووان از جنس سیلیکون رابر استفاده شده است که به علت ماهیت ساختاری این ماده ی اولیه و نرمی فیزیکی آن،از ایجاد خط و خش به گوشی های موبایل جلوگیری می کند.

 • استفاده در بخش‌های مختلف خودرو

هولدر عموما روی شیشه و داشبورد خودرو نصب می‌شود. اما برخی از هولدرها وجود دارند که امکان استفاده به صورت همزمان روی دریچه شبکه کولر را علاوه بر محیط‌های ذکر شده دارند.پس دارای دو ابزار متصل کننده جهت استفاده های مختلف می باشند.

 • امکان شارژ کردن موبایل

برخی هولدرها امکان شارژ بی‌سیم را برای گوشی شما فراهم می‌کنند و برخی دیگر نیز از طریق شارژر فندکی که همراه خود دارند از قابلیت شارژ سریع برخوردار بوده و امکان شارژ کردن گوشی را بدون نیاز به شلوغ کردن خودرو با کابل‌های گوناگون خواهند داد. بطور مثال مدلهای PHL1185 و PHL1115 پرووان دارای شارژر بی سیم بوده و برای گوشی هایی که قابلیت شارژ بی سیم را داشته باشند کارایی بسیار خوبی دارند.

 • میزان چرخش هولدر

چرخش پایه نگهدارنده موبایل در محیط‌های گوناگون یکی از قابلیت‌های ضروری آن است. دقت کنید که پایه‌ای خریداری کنید که چرخش 360 درجه داشته باشد تا در شرایط مختلف بتوانید صفحه گوشی خود را به خوبی مشاهده کنید.

 • بازوهای نگهدارنده

در هولدرهایی که دارای بازوهای نگهدارنده هستند ، از قابلیت فنری و جمع شونده جهت محکم شدن گوشی موبایل در هولدر استفاده شده است. در این مدلها دو حالت وجود دارد ، یا زبانه ها در تمام مدت به حالت جمع شده بوده و با فشار نیروی فنر بسته نگه داده خواهد شد که با قرارگیری گوشی در میان زبانه ها ، محکم نگه داشته می شود .

در حالت دیگر بازوهای هلدر دارای دکمه ی تنظیم اندازه ی زبانه ها هست،بطوریکه برای آزاد شدن بازوها با فشردن دکمه ی موجود زبانه ها تا انتها باز خواهد شد .

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه