در 22ام مرداد, 1402 منتشر شد

روش های نوین فروش و بازاریابی

در این مطلب قصد داریم شما را با شیوه های مدرن بازاریابی هوشمند در دنیای دیجیتال آشنا کنیم.  تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با روش های نوین فروش در مسیر افزایش فروش ، هزینه‌ی اضافه یا مزیت های رقابتی آشنا شوید.

برای موفقیت در فروش و افزایش میزان فروش ، راه های بهبود عملکرد فروش و افزایش اثر بخشی فروش وجود دارد.

با تشخیص فروشنده حرفه ای ، آموزش فروشندگی حرفه ای به فروشندگان و تعیین استراتژی فروش مناسب ، فرایند فروش را می توان آسان تر کرد. تبدیل به یک فروشنده حرفه ای شدن نیاز به کسب تجربه و ظرافت در کار دارد.

تکنیک فروش حرفه ای

 

فروش حرفه ای توسط یک فروشنده یا تیم فروش برای کسب درآمد و کمک به فروش موثرتر استفاده می شود.

تکنیک های فروش در اصل یک روش خلاقانه بر پایه تکنیک های شناخته شده فروش هستند که فروشنده خودش با هوش و دانش و تجربه خود به روش جدید می رسد.

آیا فرآیند فروش با تکنیک فروش فرق دارد ؟

 

فرآیند فروش همان مسیری است که یک مشتری بالقوه باید طی کند تا به مشتری بالفعل همان خریدار تبدیل شود.

تکنیک های طلایی فروش

 

یک فروشنده حرفه ای به دنبال نیاز مشتری می رود و طبق نیازمندی مشتری به او راه حل ارائه می دهد ، مثلا در وهله اول صبر می کند صحبت های مشتری را گوش می دهد ، سپس با توجه به گفته های مشتری پیشنهاد می دهد که این مورد بیشتر برای شما مناسب است .

اما یک فروشنده متوسط به دنبال فایده است اینکه محصول من می تواند زمان از دست رفته را برای شما کاهش دهد.

فروشنده غیرحرفه ای هم فقط و فقط به دنبال فروش ویژگی های محصولش است مثلا ؛ محصول من 5 ویژگی بیشتر از محصول رقیب دارد پس از من خرید کنید.

نکته کلیدی که یک فروشنده حرفه ای باید در نظر بگیرد این است که زمانی که برای فروش یک محصول 1000 تومانی باید صرف گردد باید به همان میزانی که برای یک محصول 200 هزارتومانی باشد در نتیجه مدیریت زمان می تواند موجب فروش بیشتر ما شود.

تکنیک Always Be Helping

 

مطمعناً شما هم در رابطه با تکنیک Always be closing ، به مشتری نزدیک شوید تا خرید کند ، شنیده اید اما این تکنیک مدت هاست منقضی شده است ، تکنیک های فروش قدیمی شاید بفروشد ولی مانند چاقو کند عمل می کند خیلی سخت و طولانی ، باید در نظر داشته باشید که مشتریان امروز با هوش شدند و آگاه هستند ، دوست ندارند محصول به او فروخته شود ، دوست دارند خودشان با حق انتخاب و آزادانه بخرند در نتیجه بهتر است از تکنیک Always be Helping که روشی است بر مبنای کمک به مشتری ، نیاز مشتری را برطرف کرد.

یکی از تکنیک‌هایی که در استراتژی های فروش پرووان عملیاتی می شود تکنیک ABH است که کمک می کند تا مشتری که قصد خرید دارد به مشتری بالفعل تبدیل شود .

در نتیجه این فرایند به حاصل شدن فروش حرفه ای حول محور هنر برقراری ارتباط و ایجاد منفعت دو طرفه می‌انجامد.

چیزی که باعث می شود شما در فروش موفق شوید کیفیت مکالمه شما با مشتری است ، مشتری بلافاصله بعد از تماس شما قیمت می پرسد اینکه شما چه قیمتی به مشتری دهید که مشتری با شنیدن آن اعداد و ارقام ترغیب به خرید شود ، بازی با اعداد است.

فروشنده خوب باید اول از همه مشتری خود را شناسایی کند و زمان خود را صرف تمامی مشتریان بالقوه نکند، شناسایی هدف درست خیلی مهم است. تا زمانی که مشتری پشت خط تلفن است باید به چشم فرصت طلایی نگاه کنید و زمان بعدی مذاکره را نیز هماهنگ کنید.

در غیر این صورت ممکن است تا تماس بعدی مشتری خود را از دست داده باشید و دیگر نتوانید تماسی با او برقرار کنید.

این موضوع در خصوص شرکت‌هایی نظیر کاوان تجارت کیاسام که فعالیتشان حول محور فروش‌ B2B می چرخد بیشتر صدق می کند. به طور مثال فروشنده حرفه ای بعد از معرفی محصولات یا خدمات باید در خصوص جلسه بعدی هم به توافق رسیده باشد ، پروپزال ارسال کرده باشد و آن را به یک جلسه حضوری تبدیل کرده باشد.

ایجاد ارزش برای خدمات

مهم ترین کاری که یک فروشنده حرفه ای می تواند در ایجاد رابطه قدرتمند و تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل انجام دهد ، ارزش گذاری بر روی محصولات و خدمات است. این ارزش باید بتواند مشتری را به خرید از شما سوق دهد.

از طرفی مشتری هم دوست دارد تا با سازمان یا فروشنده ای کار کند که بتواند ارزش آفرین باشد.

حفظ ارزش ها و انتقال این حس به مشتریان از اولویت های مهم برند پرووان می باشد.

درک نیاز مشتری

فروشنده حرفه ای باید علایق مختلف و نیاز های مشتری را تشخیص دهد و باید بداند که مشتری در قبال پیشنهادات او چطور تصمیم می گیرد تا بتواند خودش را با خریدار هماهنگ تر کند. در این صورت می توان گفت هر دو طرف به یک اندازه در این مذاکره برنده بودند.

ایجاد ارزش برای خدمات

در برند پرووان روش های نوین فروش ، همگی بر پایه درک بهتر و دقیق تر خریدار است که این خود نیازمند به تشخیص شخصیت شناسی مشتری است.

شخصیت شناسی مشتری

شیوه های مدرن افزایش فروش بر اساس شخصیت شناسی

برای بالا بردن میزان فروش و جذب مشتری بیشتر نیاز به شناخت مشتری است. برای شناخت مشتری کافی است رفتار مصرف کننده و تکنیک های روانشناسی فروش را بهتر بشناسید.

الف ) وقتی به مشتری اطمینان دهید که حتی یک قدم کوچک از طرف آن ها نیز میتواند برای شما تاثیر گذار باشد ، به او انگیزه لازم برای شروع کار داده میشود. در نتیجه اگر از مشتری خود درخواستی دارید ، یک حداقل هم برای آنها مشخص کنید. در واقع با این کار شما اعتماد به نفس بیشتری برای شروع کار به می دهید.

ب ) عموماً مردم دوست دارند که عضو یک گروه خاصی قرار بگیرند که نشان دهنده جایگاه متفاوت آن ها باشد. ویژگی که به نظرشان برایشان جذاب باشد به عنوان مثال ؛ کسانی که بر روی آن ها برچسب ” مشتریان ویژه ” می گذارید بیشتر از کسانی که هیچ برچسبی ندارند و به عنوان مشتریان معمولی هستند خرید میکنند .

ج ) سه نوع خریدار وجود دارد :

  • ولخرج
  • میانه رو
  • محافظه کار

طبیعتاً در این دسته بندی متقاعد کردن دسته محافظه کاران سخت تر از دیگر دسته بندی هاست. برای افزایش میزان خرید این دسته لازم است برای خریدار شفاف سازی کنید که درست است هزینه زیادی بابت این خرید پرداخت میکند اما همین هزینه برای شما می تواند بسیار سودآور باید . به عنوان مثال ؛ به مشتری توضیح دهید که درست است 1 میلیون تومان در سال واقعا هزینه زیادی است دلیل احتیاط شما را درک میکنم اما در نظر بگیرید در ماه شما تنها 84 هزار تومان هزینه میکنید.

با این کار مشتری حس بهتر و راحت تری برای خرج کردن به دست می آورد با اینکه 84 هزار تومان در ماه همان 1 میلیون تومان در سال است.

خدمات مشتری

سرویس و ارزش محصول خود را در یک قالب مناسب ارائه دهید. به عنوان مثل برای خریدار شفاف سازی کنید که درست است هزینه زیادی بابت این خرید پرداخت میکند اما همین هزینه چقدر سود برای اون خواهد داشت.

اهمیت دادن به جزییات ، حتی یک کلمه هم می تواند در افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری تاثیر زیادی داشته باشد.

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه